Częste pytania

Czy płytki są cięte z nowej cegły?
Nie, wszystkie nasze produkty wykonane są z cegły rozbiórkowej. Materiał, który używamy do produkcji uzyskany jest z cegły ręcznie formowanej, która została ok.100-150 lat temu wypalona z najlepszej jakości gliny. Z tych cegieł niegdyś budowano eleganckie pałace, restauracje, kawiarenki, kamieniczki, szkoły, folwarki, domki.

Czy jest możliwe że cegła pochodzi z budynków w których przebywały wcześniej zwierzęta?
Nie, Do wytworzenia naszych produktów nie używamy cegieł z budynków po zwierzęcych. Cegła pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych lokalizacji

Czy płytki można zastosować na zewnątrz?
Tak. Wymaga to zastosowania odpowiednich klejów, fugi oraz zabezpieczenia płytek przed nadmiernym wnikaniem wody. Cegły z których wykonaliśmy płytki przetrwały ponad 100 lat w budynkach które bardzo często były nieotynkowane.

Gdzie płytki mogą być stosowane?

  • elewacje budynków
  • elementy ozdobne ścianek, lad, kominów, parapetów, wnęk itp.
  • doskonała do aranżacji salonów, sypialni, przedpokojów, korytarzy, balkonów, a także łazienek oraz kuchni

Czy stosując płytki wewnątrz budynku muszę ją zaimpregnować?
Przy zastosowaniu wewnętrznym impregnacja nie jest obowiązkowa, natomiast warto ją wykonać. Zaimpregnowana płytka z cegły jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości

Ile płytek wchodzi na 1 m2 powierzchni?
W oparciu o informacje dotyczące szerokości fugi wyliczono, iż na 1m kwadratowy (1m2) powierzchni ściany wchodzi 50szt płytek ciętych z cegły rozbiórkowej i jest to wartość liczona (zgodnie z prawem budowlanym) wraz z fugą. (Nie dotyczy płytek w wersji LOFT).

Ile cegieł narożnych potrzeba na 1 mb narożnika?
Na 1 metr bieżący ściany należy zastosować do 14 narożników z cegły.

Czy płytki ceglane można po położeniu pomalować?
Płytki z cegły można malować, odpowiednio dobranymi farbami.

Czy z płytek można uzyskać powtarzalny wzór?
Każda płytka jest inna, niepowtarzalna. Część płytek była wystawiona na warunki atmosferyczne, mają drobne odpryski, wyszczerbienia, część ma niewielkie pozostałości zapraw lub tynków. Ze względu na ręczną produkcję cegieł mają niepowtarzalny strukturę, przebarwienia, różnice w wymiarach?

Czy dostarczone płytki są suche?
Otrzymane produkty mogą być wilgotne (jest to związane z technologią produkcji) co nie jest ujmą dla samego towaru ponieważ płytki te należy przyklejać na mokro.

W jakiej formie dostarczane są płytki?
Płytki z cegły pakowane są w skrzynki. Następnie skrzynki te układane są na palecie i owijane folią stretch w celu zabezpieczenia towaru podczas transportu.

Czy podane są wymiary są dokładne?
Wymiary płytek oraz narożników podane są w przybliżeniu ze względu na właściwości i specyfikację samej cegły. Różnica podanych wymiarów może wynosić (+/- 5mm).